Силабуси

Перелік дисциплін, що викладаються кафедрою, для здобувачів ступеню вищої освіти “Бакалавр”

Теоретичні основи холодильної техніки

Метою викладання навчальної дисципліни «Теоретичні основи холодильної техніки» є вивчення студентами теорії холодильної техніки, яка втілює методи одержання низьких температур та штучного холоду, схеми та термодинамічні цикли систем охолодження з механічною компресію робочих речовин, газових холодильних машин, методи розрахунків схем, циклів та процесів, які відбуваються у системах холодильної техніки.

Холодильні машини 

Метою викладання навчальної дисципліни є надання студентам базових знань з оптимального проектування та конструювання компресорних холодильних машин будь-яких типів, формування у здобувача ступеня бакалавра з спеціальності  142 « Енергетичне машинобудування» комплексу теоретичних та практичних знань відносно дисципліни для прийняття обґрунтованих та економічно ефективних технічних рішень під час проектування холодильних машин та на засадах енергозбереження.

Кріогенна техніка

Метою викладання навчальної дисципліни «Кріогенна техніка» є ознайомлення майбутніх бакалаврів з основами кріогенної техніки, з основними фактами з історії кріогенної техніки, процесами, які використовуються для отримання кріогенних температур та деякими особливостями схем та апаратів кріогенних установок. Питання, що розглядаються у цьому курсі сприятимуть розширенню кругозору майбутніх бакалаврів, формуванню інтересу до нової техніки та наукових досліджень.

 

Технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство

Матеріалознавство і технологія матеріалів

Мета дисциплін: надати студентам необхідних знань про основні матеріали, їхній хімічний склад, властивості, призначення; про принципи вибору цих матеріалів залежно від конкретних умов їх роботи про те, в який спосіб і в якому напрямку можна змінити структуру того чи іншого матеріалу і які експлуатаційні характеристики внаслідок цього можна отримати. Ці знання є необхідною складовою для виконання курсових та дипломних проектувань.

 

Вакуумна техніка

Основним завданням курсу « Вакуумна техніка» є вивчення основних напрямків практичного застосування вакуумних технологій та їх апаратного забезпечення залежно від призначення, теоретичних основ вакуумної техніки та особливостей фізико–хімічних процесів і явищ переносу, основ процесу відкачування та основних параметрів вакуумних насосів, принципів роботи та конструктивних особливостей різних типів вакуумних насосів їх принципових схем, техніки вимірювання низьких тисків, основних вимоги до вакуумних уловлювачів, особливостей монтажу та технічного обслуговування вакуумних насосів.

Газотурбінні установки та компресорні станції

ООсновною метою дисципліни «Газотурбінні установки та компресорні станції»» являється надання студентам комплексу теоретичних та практичних навиків та знань для економічної, безаварійної та безпечної експлуатації газотурбінних установок в різних галузях техніки і в першу чергу на компресорних станціях газотранспортної системи та в електроенергетиці.. Для цього треба глибоко розуміти та знати фізичні особливості та експлуатаційні показники складових елементів газотурбінної установки та оцінювати взаємний зв’язок та вплив її експлуатаційних характеристик на енергетичну та техніко-економічну доцільність компресорної станції технологічного процесу.

Основи метрології, стандартизації та контролю якості

Метою викладання дисципліни, відповідно до кваліфікаційних характеристик, є вивчення комплексу питань метрології, точності, взаємозамінності та стандартизації, від раціонального вирішення яких залежить якість продукції та ефективність виробництва. Вивчення цього комплексу питань і є метою викладання дисципліни «Основи метрології, стандартизації та контролю якості» Основними завданнями дисципліни є вивчення: системи формалізації вимог, що застосовуються у нормативно-технічній документації на вироби, вимог до точності та відповідна їм стандартна мова точності, основ та конкретних методів формування та обґрунтування точності на засадах математичного моделювання з обрахуванням зв’язків точності з показниками якості, системи забезпечення взаємозамінності у комплексній постановці, основи стандартизації, зокрема, маючи відношення до вимог точності, методам та засобам виміряння, узагальнення понять з метрології і стандартизації, що отримані з попередніх дисциплін, створення методичних основ для їх подальшого розвитку у різних формах навчання.

Метрологія і стандартизація

Основними завданнями дисципліни є вивчення: системи формалізації вимог, що застосовуються у нормативно-технічній документації на вироби, вимог до точності та відповідна їм стандартна мова точності, основ та конкретних методів формування та обґрунтування точності на засадах математичного моделювання з обрахуванням зв’язків точності з показниками якості, системи забезпечення взаємозамінності у комплексній постановці, основи стандартизації, зокрема, маючи відношення до вимог точності, методам та засобам виміряння, узагальнення понять з метрології і стандартизації, що отримані з попередніх дисциплін, створення методичних основ для їх подальшого розвитку у різних формах навчання.

Основи конструювання  

Метою викладання дисципліни є сприяти отриманню студентами знань про механічні пристрої, їх видах, призначення та області застосування. Знань в питаннях конструювання машин і їх вузлів, ефективного застосування нових технологій і матеріалів в питаннях проектування деталей машин з точки зору їх економічності і технологічності при створенні і експлуатації із заданою довговічністю. Методів розрахунку кінематичних, силових і геометричних параметрів машин і самостійним рішенням розрахунків на міцність деталей машин, механізмів і передач.

Опір матеріалів                 Опір матеріалів

Метою дисципліни є вивчення основних методик розрахунків тіл на міцність, жорсткість, стійкість конструкцій, що використовують у складних умовах експлуатації під впливом статичних та динамічних навантажень, урахування температурного впливу і процесів, пов’язаних з тривалістю експлуатації, є необхідною умовою надійності та довговічності машин та апаратів з одночасним покращенням їх вагових показників.

Теоретична механіка           Теоретична механіка

Метою дисципліни є засвоєння основ механіки, освоєння основних законів, теорем і принципів статики, кінематики та динаміки. Вивчення цієї дисципліни сприяє розвитку логічного мислення, розуміння вельми широкого кола явищ.

Технічна механіка

Метою дисципліни є вивчення основних методик розрахунків тіл на міцність, жорсткість, стійкість конструкцій у тісному зв’язку з механічними властивостями машинобудівних матеріалів у різних умовах силового і температурного впливу. В системі підготування інженерів енергетиків, відповідно до кваліфікаційних характеристик, важливе місце займає комплекс питань надійності, міцності деталей машин та конструкцій, вірний вибір матеріалів, термообробки. Від раціонального вирішення цього комплексу питань залежить якість продукції та ефективність виробництва. Вивчення цього комплексу питань і є метою викладення дисципліни.

 

Перелік дисциплін, що викладаються кафедрою, для здобувачів ступеню вищої освіти “Магістр”

Основи конструювання обладнання для зберігання та транспорту зріджених газів

Метою дисципліни є надання студентам базових знань з оптимального проектування та конструювання обладнання для транспортування зріджених газів на устаткування для  низькотемпературного його  зберігання, формування у здобувача ступеня магістр з спеціальності  142 « Енергетичне машинобудування» комплексу теоретичних та практичних знань відносно дисципліни для прийняття обґрунтованих та економічно ефективних технічних рішень під час проектування кріогенних установок на засадах енергозбереження.

Кріогенні технології здобування рідкісних газів

Метою викладання навчальної дисципліни є надання комплексних знань в галузі властивостей багатокомпонентних сумішей та методів одержання чистих газів, знайомство з установками для збагачення концентратів, методами одержання чистих газів та  газовим аналізом продуктів.

Низькотемпературні холодильні машини

Метою викладання навчальної дисципліни «Низькотемпературні холодильні машини» є формування у майбутнього магістра сукупність знань, навичок і умінь у галузі проектування сучасних низькотемпературних холодильних машин для транспортування та зберігання зріджених природніх газів у різних галузях промисловості. Завдання дисципліни – є формування у здобувача ступеня магістра комплексу теоретичних та практичних знань відносно дисципліни для прийняття обґрунтованих та економічно ефективних технічних рішень під час проектування низькотемпературних машин для роботи з зрідженими природніми газами на засадах енергозбереження.

Сучасні тепловикористальні холодильні машини

Метою викладання начальної дисципліни «Сучасні тепловикористальні холодильні машини» є формування у здобувача ступеня магістра об’єму базових теоретичних знань та практичних навичок у галузі проектування тепловикористальних машин та систем тригенерації малої енергетики

Технології зрідження природного газу

Метою викладання навчальної дисципліни «Технології зрідження природного газу» є формування у майбутнього магістра сукупності знань, навичок і умінь у галузі проектування сучасного обладнання для транспортування та зберігання зрідженого газу у різних галузях промисловості.

Повітророздільні установки для одержання кріогенних продуктів

Метою викладання навчальної дисципліни «Повітророздільні установки для одержання кріогенних продуктів» є надання студентам комплексних знань щодо методів розробки і проектування повітророздільних установок, аналізу ефективності ухвалених рішень, а також схемних рішень сучасних кріогенних установок та методів їх розрахунку для вирішення прикладних і наукових завдань в галузі енергомашинобудування.

Термодинамічний аналіз дійсних циклів

Метою викладання начальної дисципліни ««Термодинамічний аналіз дійсних циклів»  є формування у здобувача ступеня магістра об’єму базових теоретичних знань та практичних навичок у галузі термодинамічного аналізу холодильних машин та систем тригенерації малої енергетики.

Кріогенні технології виробництва і транспортування зріджених природних газів

Метою викладання навчальної дисципліни «Кріогенні технології виробництва і транспортування зріджених природних газів» є надання комплексних знань в галузі властивостей багатокомпонентних сумішей та методів одержання зріджених природних газів, знайомство з установками для збагачення концентратів, методами одержання зріджених природних газів,  газовим аналізом продуктів та способи їх транспортування.

Транспортування і зберігання зріджених природних газів

Метою викладання навчальної дисципліни «Транспорт і зберігання зрідженого природного газу» є формування у майбутнього магістра сукупності знань, навичок і умінь у галузі проектування сучасного обладнання для транспортування та зберігання зрідженого газу у різних галузях промисловості.. Завдання дисципліни – формування у здобувача ступеня магістра з спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» комплексу теоретичних та практичних знань відносно дисципліни для прийняття обґрунтованих та економічно ефективних технічних рішень під час проектування  обладнання для роботи з зрідженим природним газом на засадах енергозбереження.

Газифікаційні установки

Метою викладання навчальної дисципліни «Газифікаційні установки» є набуття студентами навиків використання теоретичних знань для вирішення практичних питань по розрахунку і проектуванню газифікаційних установок та їх елементів.